Masterclass vrijdagochtend

vrijdag 22 mei / 10.15 – 12.45 uur
Robert Holl
© Benjamin Ealovega
Pauliina Tukiainen
© Marco Borggreve

Start kaartverkoop vrijdag 20 februari, 15.00 uur.

Mis het niet!

Masterclass voor professionele liedduo’s door Robert Holl, bas-bariton en Pauliina Tukiainen, piano

Talentontwikkeling is onmisbaar!

In ontwikkeling blijven na hun studie is voor musici een wezenlijk deel van hun beroepspraktijk. Onze masterclass is dé plek voor jonge musici om de uitvoering van liederen te onderzoeken en vernieuwen. Wat deze zesdaagse, intensieve cursus bijzonder maakt is dat zanger en pianist als gelijkwaardige en onlosmakelijke eenheid centraal staan. Hoe hechter hun samenwerking, hoe beter zij alles wat in liederen besloten ligt tot uitdrukking kunnen laten komen. In een klassiek lied komen immers poëzie, muziek en geschiedenis samen. De docenten zijn allemaal doorgewinterde liedzangers en -pianisten die tijdens het festival ook zelf op het podium staan. De kennis en ervaring die zij meenemen en delen maakt de masterclass ook voor jou tot een bijzondere ervaring.

Op zaterdag 23 mei sluit de masterclass af met een presentatierecital.

Robert Holl
Kleine Zaal
Evangelische Broedergemeente
Zusterplein 20, 3703 CB Zeist

Pauliina Tukiainen
Koetshuys

Evangelische Broedergemeente
Zusterplein 2, 3703 CB Zeist

Robert Holl / bas-bariton

Na zijn studie groeide Robert Holl uit tot een van de meest succesvolle liedzangers van onze tijd. Hij won diverse prijzen en werkte samen met gerenommeerde dirigenten met wie hij optrad in binnen- en buitenland. Naast zijn engagementen bij verschillende operahuizen maakte hij ook naam als concertzanger met een grote voorliefde voor Duitse en Russische liederen. Holl ontving diverse hoge onderscheidingen, waaronder in oktober 2021 het erelidmaatschap van het Wagner Genootschap en in 2022 een oeuvre-Edison.
Holl wordt geroemd om de expressiviteit van zijn interpretaties en de intimiteit die hij bij zijn toehoorders weet op te roepen. Daarnaast is hij een geliefd en veelgevraagd docent. Al sinds 1998 is hij professor voor lied en oratorium aan de Universität für Musik und darstellende Kunst in Wenen. In 2016 werd hij bij de oprichting artistiek leider van het Internationaal Lied Festival Zeist. In mei 2022 gaf hij het stokje door aan bas-bariton Henk Neven en pianist Hans Eijsackers. Dit jaar doceert hij voor het tiende jaar aan de masterclass van het festival.

Pauliina Tukiainen / piano

Pauliina Tukiainen heeft een reputatie opgebouwd als een veelzijdig vertolker van het liedrepertoire. Naast de recitals die ze geeft met haar vast duopartner bariton Arttu Kataja, werkte ze ook samen met onder meer Ingeborg Danz, Henk Neven, Christoph en Julian Prégardien en Marie Seidler. Veel van haar concerten werden opgenomen en uitgezonden op internationale radio- en tv-zenders. Tukiainen nam verscheidene cd’s op, waaronder twee met Kataja. Naast haar drukke concertagenda is Tukiainen een veelgevraagd docente aan conservatoria en voor masterclasses en workshop. Ze is artistiek adviseur van het Bonner Schumannfest, waar zij een podium opzette voor jonge liedduo’s. Verder bekleedt zij een leerstoel ‘liedgestaltung’ aan het Mozarteum in Salzburg. In 2026 is zij een van de docenten aan de masterclass van het festival.